Aktualitātes Raksti Baznīcas vēsture Fotogrāfijas Audio, Video Dažādi
Autobiogrāfija | Sprediķi | Bībeles stundas | Teoloģiskie raksti | Dzeja un "dzirkstis" | Publikācijas par R.Feldmani

Grava V. Pārpublicēts no Rīgas Balss 6.08.1980.: Zaļš brīnums akmens sprostā // Svētdienas rīts. – 2000. – 12. augusts. – Nr.30 (1381). – 5.lpp.

Grava V. Pārpublicēts no Rīgas Balss 6.08.1980.: Zaļš brīnums akmens sprostā // Svētdienas rīts. – 2000. – 12. augusts. – Nr.30 (1381). – 5.lpp.

ZAĻŠ BRĪNUMS AKMENS SPROSTĀ (No Rīgas Balss)

"Nesen man uznāca vēlēšanās paklejot pa mūsu vecpilsētas ielām. Šī pilsētas daļa, kā zināms, nevar lepoties ar zaļo rotu. Bet, kad es bez īpaša nodoma atvēru kādus vārtus Sarkanās gvardes ielā 3, biju bezgala pārsteigta. Šķita, no Vecrīgas pēkšņi esmu nokļuvusi tropu meža stūrī: no dažiem kvadrātmetriem akla pagalma šī nama iedzīvotāji izveidojuši zaļu brīnumu!

Mīļā redakcija! Ja iespējams, lūdzu, parādiet to fotogrāfijā un pastāstiet par cilvēkiem, kas dzīvo šajā namā un ar savām rokām izaudzējuši tādu skaistumu. Kas zina, varbūt tas pamudinās arī citus rīdziniekus iet viņu pēdās."

Šis vēstules rosināti, arī mēs ar interesi vērām minētā nama vārtus. Viss bija tieši tā, kā rakstīts vēstulē: vīnstīgas, kas apvijušas ne vien visas nama sienas, bet nokarājas arī no pāri pagalmam pārvilktajām auklām, patiesi atgādina liānas tropu mežā. Uz šī fona lieliski izceļas plūškoku sarkanie ogu ķekari, paēnā starp prasmīgi sagrupētiem akmeņu krāvumiem spirgti zaļo kumeļpēdas, cero paparžu vēdekļi.

Viena no šīs mājas iedzīvotājām Anna Vilkarse pastāstīja, ka nama pagalmā dārzu izveidojis un kopj ilggadējais šī nama iemītnieks Roberts Feldmanis. Diemžēl tobrīd viņu mājās nesastapām. Taču, klausoties A.Vilkarses stāstījumu, pārliecinājāmies, ka par šī cilvēka vaļasprieka augļiem ir gandarīti visi nama iedzīvotāji. Tie priecē ikvienu, kas sper kāju šī nama pagalmā.

V. Grava.

("Rīgas Balss", 1980.gada 6.augustā.)

 


 


 

 


 

Copyright 2008; Created by MB Studija »