Aktualitātes Raksti Baznīcas vēsture Fotogrāfijas Audio, Video Dažādi
Aktualitātes | Kas ir R.Feldmanis | Grāmatas | Feldmaņa fonds | Ziedojumi | Saites

Māc. Jāņa Šmita sagatavotā informācija māc.R.Feldmaņa grāmatas "Latvijas Baznīcas vēsture" atvēršanai


Ziņu aģentūras LETA relīzes par profesora R.Feldmaņa grāmatas atvēršanu.

Profesora R. Feldmaņa grāmatas „Latvijas Baznīcas vēsture” atvēršana

Sestdien, 2010.g. 29. maijā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē ( Palasta iela 4), plkst. 14.00 notiks Dr. theol. Roberta Feldmaņa grāmatas „Latvijas baznīcas vēsture” atvēršana, izdevums ir veltīts prof. R. Feldmaņa simtgadei. Grāmatas pamatā ir profesora Roberta Feldmaņa lekciju kurss Latvijas baznīcas vēsturē Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē. Šīs grāmatas izdošana bija profesora mūža beigu lielais sapnis, ko viņš nepaspēja savas dzīves laikā pabeigt. Profesors R. Feldmanis bija viens no ievērojamākiem 20.gs. latviešu luterāņu teologiem. Viņš uzskatīja, ka : “Latvijas baznīcas vēsturi (...) nevaram aplūkot atdalīti no latviešu tautas vēstures, jo pretējā gadījumā mēs nesapratīsim kopsakaru, kontekstu un katrs konkrētais notikums kļūs tāds kā amputēts loceklis, bezsakarīgs, nejēdzīgs notikums visu notikumu jūklī.” Jouko Talonens, Helsinku universitātes profesors, šīs grāmatas ievadā raksta: “Būdams profesors un Latvijas Baznīcas vēstures pasniedzējs, sava garā mūža un kalpošanas pieredzes dēļ profesors Roberts Feldmanis  bija kļuvis par Baznīcas vēstures dzīvu sastāvdaļu, tās „dzīvu leģendu”. Profesora Feldmaņa  kalpošanu latviešu tautai piemin viņa daudzie dēli un meitas, kas kādreiz bija gan viņa dievkalpojumu apmeklētāji gan arī smēlušies padomu no sava garīgā tēva un skolotāja, kāda no viņa draudzēm Katlakalnā, Olainē, bet īpaši Mežaparka baznīcā, kas 20.gs. 80 gadu beigās kalpoja kā tautas garīgās atmodas vieta daudziem tūkstošiem cilvēku. Cienījamo profesoru par viņa par mūža ieguldījumu un nopelniem Latvijas labā Triju zvaigžņu ordeņa dome nolēma iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku. Prof. R. Feldmanis ir cilvēks, ar kuru mūsu tauta var patiesi lepoties.  Kā valsts bijušā prezidente Vaira Vīķe-Freiberga 2002.gada 28. maijā rakstīja: „Viņš (virsmācītājs R.Feldmanis) vienmēr paliks tautas atmiņā kā mācītājs, kurš sirdsapziņas un ticības vārdu, mīlestību pret savu zemi un tās cilvēkiem turējis augstāk par visu”. Cienījamā mācītāja, skolotāja, garīgā tēva, nacionālo vērtību sargātāja, uzturētāja un tālāk sniedzēja Roberta Feldmaņa piemiņu daudzie tūkstoši skolnieki vēlas iemūžināt lūdzot Rīgas Domei pārdēvēt ielu, kas iet gar skaisto Mežaparka Gustava Ādolfa baznīcu, kas ir bijusi par atdzimšanas un atjaunotnes vietu bargajos komunisma gados, Roberta Feldmaņa vārdā.

Informāciju sagatavoja : māc. Jānis Šmits

 
Laidīs klajā grāmatu "Latvijas baznīcas vēsture"

Publicēta: 14:33 27.05.2010.

Rīga, 27.maijs, LETA. Sestdien, 29.maijā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē notiks Roberta Feldmaņa grāmatas "Latvijas baznīcas vēsture" atvēršana, aģentūru LETA informēja mācītājs Jānis Šmits (LPP/LC).

Izdevums ir veltīts profesora simtgadei, un grāmatas pamatā ir profesora Feldmaņa lekciju kurss Latvijas baznīcas vēsturē Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē.

"Šīs grāmatas izdošana bija profesora mūža beigu lielais sapnis, ko viņš nepaspēja savas dzīves laikā pabeigt. Feldmanis bija viens no ievērojamākiem 20.gadsimta latviešu luterāņu teologiem," sacīja Šmits.

Profesors Feldmanis par mūža ieguldījumu un nopelniem Latvijas labā ir apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni.

Šmits informēja, ka pateicībā par Feldmaņa paveikto un lai iemūžinātu viņa piemiņu, plānots lūgt Rīgas domi pārdēvēt ielu, kas iet gar Mežaparka Gustava Ādolfa baznīcu, Feldmaņa vārdā.

Madara Līcīte LETA

27.05.2010

Copyright © LETA

 

Atvērs profesora R. Feldmaņa grāmatu “Latvijas Baznīcas vēsture”

Džeina Tamuļeviča

Diena , Piektdiena, 28. maijs (2010) 10:02

Sestdien, 29.maijā plkst.14  Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē tiks atvērta Dr. theol. Roberta Feldmaņa grāmata “Latvijas baznīcas vēsture”, informēja Roberta Feldmaņa fonda pārstāvji.  Šis izdevums veltīts prof.R.Feldmaņa simtgadei.

Grāmatas pamatā ir prof.R. Feldmaņa lekciju kurss Latvijas baznīcas vēsturē Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē. Šīs grāmatas izdošana bija profesora mūža beigu lielais sapnis, ko viņš tomēr nepaspēja savas dzīves laikā realizēt.

Kā atgādināja fonda pārstāvji, prof. R. Feldmanis bija viens no ievērojamākiem 20.gs. latviešu luterāņu teologiem. Viņš uzskatīja, ka : “Latvijas baznīcas vēsturi (...) nevaram aplūkot atdalīti no latviešu tautas vēstures, jo pretējā gadījumā mēs nesapratīsim kopsakaru, kontekstu un katrs konkrētais notikums kļūs tāds kā amputēts loceklis, bezsakarīgs, nejēdzīgs notikums visu notikumu jūklī.”

Jouko Talonens, Helsinku universitātes profesors, šīs grāmatas ievadā raksta: “Būdams profesors un Latvijas Baznīcas vēstures pasniedzējs, sava garā mūža un kalpošanas pieredzes dēļ profesors Roberts Feldmanis  bija kļuvis par Baznīcas vēstures dzīvu sastāvdaļu, tās “dzīvu leģendu”.  

 

Notiks profesora R. Feldmaņa grāmatas "Latvijas Baznīcas vēsture" atvēršana

Publicēta: 08:10 28.05.2010.

2010.gada 28.maijs.

Informāciju sagatavoja Roberta Feldmaņa fonds.

Profesora R. Feldmaņa grāmatas "Latvijas Baznīcas vēsture" atvēršana

Sestdien, 2010.g. 29.maijā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē (Palasta iela 4), plkst. 14.00 notiks Dr. theol. Roberta Feldmaņa grāmatas "Latvijas baznīcas vēsture" atvēršana, izdevums ir veltīts prof. R. Feldmaņa simtgadei. Grāmatas pamatā ir profesora Roberta Feldmaņa lekciju kurss Latvijas baznīcas vēsturē Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē. Šīs grāmatas izdošana bija profesora mūža beigu lielais sapnis, ko viņš nepaspēja savas dzīves laikā pabeigt. Profesors R. Feldmanis bija viens no ievērojamākiem 20.gs. latviešu luterāņu teologiem. Viņš uzskatīja, ka: "Latvijas baznīcas vēsturi (...) nevaram aplūkot atdalīti no latviešu tautas vēstures, jo pretējā gadījumā mēs nesapratīsim kopsakaru, kontekstu un katrs konkrētais notikums kļūs tāds kā amputēts loceklis, bezsakarīgs, nejēdzīgs notikums visu notikumu jūklī." Jouko Talonens, Helsinku universitātes profesors, šīs grāmatas ievadā raksta: "Būdams profesors un Latvijas Baznīcas vēstures pasniedzējs, sava garā mūža un kalpošanas pieredzes dēļ profesors Roberts Feldmanis bija kļuvis par Baznīcas vēstures dzīvu sastāvdaļu, tās "dzīvu leģendu". Profesora Feldmaņa kalpošanu latviešu tautai piemin viņa daudzie dēli un meitas, kas kādreiz bija gan viņa dievkalpojumu apmeklētāji gan arī smēlušies padomu no sava garīgā tēva un skolotāja, kāda no viņa draudzēm Katlakalnā, Olainē, bet īpaši Mežaparka baznīcā, kas 20.gs. 80 gadu beigās kalpoja kā tautas garīgās atmodas vieta daudziem tūkstošiem cilvēku. Cienījamo profesoru par viņa par mūža ieguldījumu un nopelniem Latvijas labā Triju zvaigžņu ordeņa dome nolēma iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku. Prof. R. Feldmanis ir cilvēks, ar kuru mūsu tauta var patiesi lepoties. Kā valsts bijušā prezidente Vaira Vīķe-Freiberga 2002.gada 28.maijā rakstīja: "Viņš (virsmācītājs R.Feldmanis) vienmēr paliks tautas atmiņā kā mācītājs, kurš sirdsapziņas un ticības vārdu, mīlestību pret savu zemi un tās cilvēkiem turējis augstāk par visu". Cienījamā mācītāja, skolotāja, garīgā tēva, nacionālo vērtību sargātāja, uzturētāja un tālāk sniedzēja Roberta Feldmaņa piemiņu daudzie tūkstoši skolnieki vēlas iemūžināt lūdzot Rīgas Domei pārdēvēt ielu, kas iet gar skaisto Mežaparka Gustava Ādolfa baznīcu, kas ir bijusi par atdzimšanas un atjaunotnes vietu bargajos komunisma gados, Roberta Feldmaņa vārdā.

Pasākumu organizē Roberta Feldmaņa fonds.

Papildu informācija:

www.robertsfeldmanis.lv

Preses relīze LETA

28.05.2010

Copyright © LETA


 

 


 

Copyright 2008; Created by MB Studija »